Новини — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Новини

Вікторія Сусаніна розповіла, скільки коштів держава забере в мешканців Івано-Франківської МТГ у 2022 році

Перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна розповіла про ситуацію з реверсом у 2022 році.

Реверсна дотація – це кошти, які місцеві бюджети передають до державного бюджету для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій.

“Що це означає? Що в одних громад забирають кошти, а іншим, яким не вистачає, додають. Там, де у громад забирають кошти, називається реверсна дотація. Там, де громадам додають кошти, називається базова дотація. Реверсна дотація передбачена для бюджетів, у яких індекс податкоспроможності > 1,1, або надходження на 1 жителя більше: 3,392 тис. грн. – з податку на доходи фізичних осіб для бюджетів територіальних громад. Наш бюджет громади підпадає під цей норматив”, – зазначає Вікторія Сусаніна. 

Якщо говорити мовою цифр:

У 2022-му році держава забере в мешканців Івано-Франківської міської територіальної громади майже 72 мільйони гривень.

Яким чином вирахували саме таку суму?

ПДФО 2020 рік (з приєднаними селами) – ( 1 227,6 млн грн. – 2,5 млн грн. коригування)=1 225,1 млн грн.

Населення на 01.01.2021 р. – 289,9 тис. осіб (з внутрішньо переміщеними)

1 225,1/289,9=4,226 тис. грн. (на одного жителя по Івано-Франківській ТГ)

4,226/3,392 (на одного жителя по Україні)=1,2 – індекс податкоспроможності

4,226-3,392=0,834 тис. грн.

(4,226-(3,392*1,1))*50%*289,9=71,7 млн. грн. – реверсна дотація

Варто відзначити, через такі реверсні дотації бюджети місцевих територіальних громад сьогодні втрачають досить значні кошти, які могли б використати на потреби розвитку інфраструктури. Динаміку зростання реверсної дотації для бюджету нашої громади можна побачити на слайді.

Про те, скільки грошей в бюджеті Івано-Франківської МТГ на 2022 рік – читайте тут:

https://www.facebook.com/viktoriia.susanina/posts/332498385376748

Про проблемні та «нові» видатки бюджету Івано-Франківської громади – тут.

Мінфін видав Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань обліку платників податків

Неоднозначне тлумачення податкового законодавства є причиною податкових спорів між платниками податків та контролюючими органами. Для вирішення цих спірних питань Міністерство фінансів використовує механізм податкових роз’яснень — Узагальнюючі податкові консультації (УПК), підготовлені з урахуванням рекомендацій та пропозицій Експертної ради з питань підготовки УПК при Мінфіні.

Наказом Мінфіну від 12 січня 2022 року № 7 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань обліку платників податків, інформує пресслужба Міністерства фінансів України.

У чому суть?

Консультація надає відповідь на питання, в яких окремих випадках платник податків зобов’язаний:

  • стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку шляхом подачі повідомлення за формою 20-ОПП;
  • повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про окремі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням;
  • подавати повідомлення за формою № 20-ОПП про об’єкти оподаткування своїх відокремлених підрозділів (філій, представництв).

Також у Консультації надається відповідь на питання щодо застосування штрафних санкцій за внесення до форми № 20-ОПП інформації, іншої, ніж у Рекомендованому довіднику типів об’єктів оподаткування, що оприлюднений на офіційному веб-сайті ДПС.

Роз’яснення цих питань усуне неоднозначне трактування окремих норм податкового законодавства в частині порядку та обов’язку подання платниками податків до контролюючих органів повідомлення за формою 20-ОПП.

З текстом УПК можна ознайомитись за посиланням.

Проблемні та «нові» видатки бюджету Івано-Франківської громади в 2022 році

Івано-Франківська міська рада ухвалила бюджет на 2022 рік.

Фінансове управління розповіло детальніше про проблемні та «нові» видатки бюджету цього року:

Ріст витрат на оплату харчування в закладах освіти.

Видатки на придбання продуктів харчування дітей у закладах освіти збільшено на 17,3 % у порівнянні з 2021 роком відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

Стипендія закладів професійно-технічної освіти.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 №933 «Про внесення змін до постанов КМУ від 12.07.2004 р. №882 і від 28.12.2016 р. №1047» видатки на виплату стипендії учням у закладах професійно-технічної освіти збільшено на 155,1 % у порівнянні з 2021 роком. Розмір мінімальної стипендії у 2021 році становить 490 гривень, з 01 січня 2022 року становитиме 1250 гривень.

Ріст тарифів на енергоносії та комунальні послуги.

Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг у бюджеті ТГ на 2022 рік збільшено на 79,3% (164,4 млн. грн.) в порівнянні з 2021 роком, що спричинено стрімким зростанням цін на електрику, її постачання та розподіл (+72,5%), зростанням тарифу на газ та його розподіл (+69,2%), а також ростом тарифу на теплопостачання – вартість 1Гкал зросла на 108,6%, а теплового навантаження (абонплати) на 222,8%.

Серед «нових» видатків на цей рік – збільшення витрат на соціальний захист:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 року №1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» видатки на виплату компенсацій фізичним особам збільшено на 25,3% у порівнянні з 2021 роком. Виплата компенсацій згідно постанови КМУ №558 від 29.04.2004 року  «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» та постанови КМУ №859 від 23.09.2020 року «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» буде завершена до кінця 2022 року.

У 2022 році виділено субвенцію обласному бюджету для співфінансування видатків на надання соціальних послуг вразливим групам населення в розмірі 430,0 тис. грн, зокрема:

– 250,0 тис.грн на 10 дітей службі у справах дітей;

– 180,0 тис.грн на 5 дітей і 5 матерів центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Крім того, службі у справах дітей виділено кошти в сумі 170,0 тис. грн.  для співфінансування  на реалізацію проекту «Покращення матеріально-технічних умов для забезпечення належного функціонування Івано-Франківського  центру соціальної підтримки дітей і сімей» в селі Братківці (спеціальний фонд).

З метою участі в проєкті «Тимчасовий відпочинок для батьків та осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю» передбачено 100,0 тис. грн. центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

При будинку нічного перебування на утримання притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознаками статі, виділено кошти в сумі 1252,7 тис. грн.

На виконання постанови КМУ №893 від 20.08.2021 року «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною» виділено кошти на поворотну фінансову допомогу, що виплачується патронатному вихователю, з розрахунку на 5 сімей в сумі 59,5 тис. грн.

Детальніше про джерела надходження до нашого бюджету, а також про видатки за галузями – за посиланням:

https://mfu.if.ua/ivano-frankivska-miska-rada-pryjnyala-byudzhet-gromady-na-2022-rik/

Про те, яка сума в нашому розпорядженні на розвиток громади в  2022 році – читайте тут:

https://www.facebook.com/viktoriia.susanina/posts/332498385376748

Коротко про головне: Вікторія Сусаніна розповіла про плани на 2022 рік

Перша заступниця голови Івано-Франківської міської територіальної громади Вікторія Сусаніна розповіла про плани на 2022 рік управлінь, за роботу яких відповідає.

За словами посадовиці, основні пріоритети на 2022 рік:

для Фінансове управління Івано-Франківської міської ради :

– виконання міського бюджету.

 

для Департамент містобудування та архітектури ІФ :

– максимальне завершення роботи по розробці і оновленню містобудівної документації міста Івано-Франківська та приєднаних сіл;

– продовження практики відкритих конкурсів масштабних архітектурних проєктів.

«Як-от, наприклад, по Левка Лук’яненка (Мельничука) 14-16. Конкуренція між учасниками відкритого міжнародного архітектурного конкурсу зростає. Є команди з Європи, Азії та Південної Америки. Українських учасників поки найбільше, але є бажаючі взяти участь і з Англії, Індонезії, Єгипту та Ірану», – зазначила Вікторія Сусаніна.

– продовження реставраційних робіт об’єктів культурної спадщини.

 

Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» у 2022 році займатиметься:

– реалізацією грантових проєктів щодо пристосування приміщень корпусу Ж під інтерактивний «Музей зброї». Наразі отримані усі дозволи, а підрядники вже приступили до виконання реставраційно-ремонтних робіт в корпусі Ж;

– реставрацією частини приміщень корпусу А під Платформу «ідеальних міст»;

– вирішенням нагальних питань для успішної реалізації цих, та інших проєктів на території Комплексу.

 

комунальне виробниче підприємство «Архітектурно-планувальне бюро-ІФ»:

– проєктний відділ, геодезичний та відділ землевпорядкування, що представлені у структурі АПБ-ІФ , продовжать виконувати замовлення як муніципальних структур, так і приватних.

 

для Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю :

– ключовим питанням є передача повноважень на села, що приєдналися до Івано-Франківської міської територіальної громади.

 

для Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради пріоритетними завданнями на 2022 рік є:

– завершення робіт на розпочатих об’єктах. Зокрема, таких як міст через Бистрицю – Солотвинську і транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків – Надрічна;

– будівництво та реконструкція ДНЗ і шкіл,в тому числі дитячий садок в с. Крихівці Івано-Франківської міської ради (нове будівництво) та будівництво дитячого садка в м-ні «Каскад» в м. Івано-Франківську, які увійшли до ДФРР. Крім того виконуємо обіцянку по добудові НВК ЗОШ № 6 в м-ні «Опришівці»;

– капітальний ремонт вулиць та доріг;

– капітальний ремонт міжбудинкових проїздів та дворів;

– будівництво спортивних та дитячих майданчиків.

 

Управління праці Івано-Франківської міської ради :

– продовжить проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання та мешканців міста щодо офіційного працевлаштування (інформаційні рейди);

– здійснюватиме державний контроль за додержанням законодавства про працю та моніторинг за своєчасною виплатою зарплат.

 

КП Муніципальна інспекція Івано-Франківськ «Добродій» :

– продовжить свою роботу в рамках повноважень (інспектування, патрулювання, охорона, демонтажі).

 

«Загалом планів багато. Головне, щоб були можливості, зокрема фінансові, для їх успішної реалізації», – підкреслила перша заступниця міського голови.

 

Бюджет Івано-Франківської МТГ-2022: яка сума на розвиток громади в наступному році?

Івано-Франківська міська рада ухвалила бюджет на 2022 рік.  Загальна сума доходів – майже 4 мільярди гривень. Вона складається з двох окремих частин: загальний фонд та спеціальний фонд.

В чому різниця між цими двома фондами і яка сума в нашому розпорядженні на розвиток громади в наступному році?

Про це розповіла перша заступниця голови Івано-Франківської міської територіальної громади Вікторія Сусаніна.

За словами посадовиці, кошти загального фонду використовуються на все, що стосується утримання нашої громади: поточний ремонт, прибирання, фінансування на утримання шкіл, садочків, гуртків, місцеві пільги та соціальний захист. Також з коштів загального фонду відбувається оплата праці працівників бюджетних установ, придбання медикаментів, забезпечення продуктами харчування, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, поточні трансферти населенню та бюджетам.

«Загальний фонд на наступний рік передбачає 3 206,8 мільйона гривень. Ще майже 800 мільйонів гривень – спеціальний фонд, в якому закладено «бюджет розвитку». Його сума на наступний рік – майже 550 мільйонів гривень, якими ми можемо більш-менш вільно розпорядитися для забезпечення розвитку інфраструктури нашої громади», – зазначила Вікторія Сусаніна.

В пріоритеті на цей рік:

– завершення робіт на розпочатих об’єктах;

– будівництво та реконструкція ДНЗ і шкіл,в тому числі дитячий садок в с. Крихівці Івано-Франківської міської ради (нове будівництво) та будівництво дитячого садка в м-ні «Каскад» в м. Івано-Франківську, які увійшли до ДФРР. Крім того виконуємо обіцянку по добудові НВК ЗОШ № 6 в м-ні «Опришівці»

– капітальний ремонт вулиць та доріг;

– капітальний ремонт міжбудинкових проїздів та дворів;

– будівництво спортивних та дитячих майданчиків.

«А також, левову частину з цих коштів спрямуємо на завершення об’єктів капітального будівництва, таких як міст через Бистрицю – Солотвинську і транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків – Надрічна», – додала перша заступниця міського голови.

Детальніше про джерела надходження до нашого бюджету, а також про видатки за галузями – за посиланням:

https://mfu.if.ua/ivano-frankivska-miska-rada-pryjnyala…/

Відеотрансляція сесійного засідання – тут:

https://www.facebook.com/viktoriia.susanina/posts/332360258723894

 

Івано-Франківська міська рада прийняла бюджет громади на 2022 рік

Сьогодні, 23 грудня, на пленарному засіданні сесії Івано-Франківської міської ради було прийнято рішення «Про бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади на 2022 рік».

«За» відповідне рішення проголосувало 40 депутатів міськради.

Перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна зазначила, що перед винесенням на розгляд депутатів міської ради рішення підтримали члени виконкому.

Посадовиця додала, що наступний рік буде нелегкий:

«Бачимо, що зараз робиться з тарифами. Мінімальна заробітна плата зростає (з 1 січня 2022 року – 6 500 грн, з 1 жовтня 2022 року – 6 700 грн.), маємо і значний реверс на наступний рік (71,7 млн грн). Левову частку видатків бюджету громади у 2022 році традиційно становитиме фінансування освітньої галузі. Маємо і перелік “нових” видатків у наступному році – зростуть витрати на соціальний захист», – каже Вікторія Сусаніна.

Відеотрансляція сесійного засідання – тут:

https://www.facebook.com/viktoriia.susanina/posts/332360258723894

Ознайомитися детальніше з основними показниками фінансового документу можна в презентації:

Кошти з “єПідтримки” звільнили від податку на доходи

Тисяча гривень, яку вакциновані громадяни отримають на рахунки, не оподатковуватиметься як доходи фізосіб.

Відповідний закон №4577 Верховна Рада ухвалила 17 грудня з підтримкою у 287 голосів, інформує “Економічна правда”.

До другого читання з-під оподаткуванням податком на доходи фізосіб звільнили і тисячу гривень, отриманих в рамках програми “єПідтримка”.

Водночас голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев пропонував звільнити ці кошти з-під оподаткування військовим збором (правка №3). Проте коли цю правку поставили на підтвердження, парламентарі її відхилили.

Як згодом пояснив сам Гетманцев, грошова допомога громадянам з бюджету у будь-якому разі не є об’єктом оподаткування, зокрема й віськовим збором.

Також до 1 січня 2024 року знижують ставку податку на додану вартість до 7% на квитки на всеукраїнські та міжнародні спортивні заходи. Таким чином депутати хочуть стимулювати попит і розширити доступність спортивних заходів.

Нагадуємо, українці відкрили у банках понад мільйон карток для отримання виплат за програмою “єПідтримка”.

15 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що кожен повністю вакцинований українець отримає від держави тисячу гривень через додаток “Дія”.

На цю ініціативу президента з державного бюджету виділили 11 мільярдів гривень – 8 з бюджету 2021 року і 3 з бюджету 2022.

Прикарпатці зможуть повернути частину понесених витрат. ВІДЕО

Прикарпатці зможуть повернути частину понесених витрат, подавши до податкової декларацію про майновий стан і доходи.

Часу  на це залишилось небагато, нагадують місцеві податківці, йдеться в сюжеті РАІ.

А от що для цього потрібно і коли крайній термін  подачі документів – більше у сюжеті:

Рада ухвалила рамковий закон про фінпослуги

Верховна Рада на засіданні 14 грудня ухвалила закон про фінансові послуги та фінкомпанії – чинний закон не оновлювався з 2001 року.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку, пише “Економічна правда”. 

Так, новий закон №5065 встановлює пропорційні вимоги до мінімального розміру власного капіталу фінкомпаній та ломбардів залежно від послуг, що надаються. Власний капітал повинен становити від 1 млн грн для ломбардів, які надають виключно послуги кредитування, до 10 млн грн для фінансових компаній, які надають послуги гарантій.

Також набуття істотної участі у фінкомпанії або ломбарді більше не потребуватиме отримання попереднього погодження регулятора. Водночас НБУ продовжить перевіряти відповідність нового власника вимогам законодавства.

Крім того, ухвалений документ запроваджує ризик-орієнтовані регулювання та нагляд. Тобто вимоги та правила нагляду за фінансовими установами залежатимуть від їх розміру, виду діяльності, значимості та ризиків.

Водночас запроваджується нагляд за ринковою поведінкою установ, зокрема дотриманням вимог до захисту прав споживачів, розкриття достатньої інформації споживачам, прозорих структур власності, належної ділової репутації власників та керівників тощо.

Закон спрощує процес виходу на ринок та отримання ліцензій для фінкомпаній та ломбардів. Вони отримуватимуть лише одну ліцензію з переліком послуг, які мають право надавати з можливість за потреби розширити його.

Також фінкомпаніям дозволять не лише надавати фінпослуги, а й здійснювати іншу господарську діяльності з певними обмеженнями.

Крім того, оновлюються вимоги до корпоративного управління. А компаніям, що не становлять суспільний інтерес, дозволять передавати на аутсорсинг окремі функції – наприклад, бухгалтерський облік, внутрішній аудит, управління ризиками та комплаєнс.

Підтриманий Радою закон вводиться в дію з 1 січня 2024 року.

Нагадуємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні 27 квітня ухвалила за основу законопроєкт №5065 про фінансові послуги та фінансові компанії.

Рада розблокувала підписання закону про зміни до Податкового кодексу

Верховна Рада відхилила усі 24 проєкти постанов, які пропонували скасувати рішення парламенту від 30 листопада про ухвалення проєкту закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№5600).

Жоден із проєктів не набрав мінімально необхідних 226 голосів парламентаріїв, передає Укрінформ.

На засіданні у вівторок депутати відхилили 10 проєктів. Ще 14 аналогічних документів парламентарії відхилили на попередньому пленарному засіданні.

Авторами проєктів постанов стали члени фракцій «Європейська солідарність» та «Батьківщина».

Ініціатори проєктів аргументували свою позицію тим, що нібито закон був ухвалений із грубим порушенням Регламенту Верховної Ради. А саме: запропонований порядок розгляду поправок суперечив статі 45 Регламенту, оскільки народні депутати не мали можливість однозначно зрозуміти, за що вони голосують.

Після відхилення усіх проєктів постанов Голова ВР Руслан Стефанчук має підписати законодавчий акт та направити його на підпис Президентові Володимиру Зеленському.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада на пленарному засіданні 30 листопада 2021 року ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№5600).

Документ удосконалює низку положень Податкового кодексу, що стосуються питань податкового адміністрування, податку на прибуток підприємств, ПДФО, ПДВ, акцизного й екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування компаній та фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування.