Новини — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Новини

З бюджету Івано-Франківської міської ОТГ на протидію поширенню та лікування COVID-19 виділено вже понад 25 мільйонів гривень

Станом на 30 квітня з бюджету Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади на протидію поширенню та лікування COVID-19 виділено кошти в сумі 25 199, 9 тис. грн.

З них:

 • з резервного фонду – 5 328,9 тис. грн.

Зокрема, закупівля медикаментів – 3 300,0 тис. грн;  дезинфікуючі засоби та медичні костюми  – 199,0 тис. грн;  придбання масок – 840,0 тис. грн; антисептики для рук – 300,0 тис. грн;  смс-оповіщення про ситуацію щодо поширення COVID-19 жителям Івано-Франківської міської об’єднаної територіальної громади – 120,6 тис. грн; перевезення медиків – 199,0 тис. грн;  засоби індивідуального захисту – 670, 3 тис. грн.

 • з міського бюджету 19 871,0 тис. грн.

Зокрема, заробітна плата – 7 851,0 тис. грн;  ШВЛ апарати (10штук) – 8 000,00 тис. грн ; постачання кисню – 1 060,0 тис. грн; тест – системи – 399,0 тис. грн; закупівлі медикаментів – 1 740,0 тис. грн; влаштування пандусу для МКЛ №1 – 1 300,0 тис. грн ; дезинфікуючі засоби – 441,0 тис. грн.

Крім, того отримано від благодійників – 3 367,7 тис. грн.

Зокрема, в грошовій формі  –  1 779,9 тис. грн ;

в натуральній формі – 1 587,8 тис. грн, а саме:

 • пульсоксиметри (4 шт.)  – 130,5 тис. грн;
 • ШВЛ апарат – 340,0 тис. грн;
 • кисневий концентрат – 155,0 тис. грн;
 • візок «Eguipe» з комплектуючими (2 шт) – 211,5 тис. грн;
 • засоби індивідуального захисту – 750,8 тис. грн.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську було прийнято рішення про виплату надбавок медичному персоналу з міського бюджету. У березні всі працівники МКЛ №1 (вул. Матейка) та ЦМКЛ (вул. Мазепи) отримали надбавки у розмірі посадового окладу. Працівники інших закладів охорони здоров’я – у розмірі 0,5 окладу. У березні на доплати профінансовано  6,5 млн. гривень. Окрім того, починаючи з 30 квітня премії у розмірі 10 000 гривень отримають ті, хто безпосередньо працював з хворими на COVID-19. Списки персоналу формують керівники закладу, опираючись на фактично відпрацьовані чергування. Медичні заклади вже подали відповідні звернення. Серед них також Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня, працівники якої отримають премії з міського бюджету Івано-Франківська.

Додамо, що рішення про доплати медпрацівникам анонсував і уряд. Станом на 29 квітня до фінансового управління міськради надійшов лист про виділення з держбюджету 1 млн. 400 тис. грн. для виплати медпрацівникам анонсованих премій в розмірі 300% за березень.

Фахівці Рахункової палати почали відслідковувати видатки на боротьбу з COVID-19. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан. Тому було систематизовано і візуалізовано інформацію, яка дозволяє кожному побачити, як витрачаються кошти на боротьбу за пандемією.

З відповідною інформацією можна ознайомитися за посиланням, розміщеним на сайті Рахункової палати. Там містяться оперативні дані про видатки, спрямовані розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Ці оперативні дані показують, що основний тягар у боротьбі з COVID-19 лежить на місцевих бюджетах, які за час карантину й так «хворіють» на недоотримання доходів! Крім того,  наростає рівень несплати комунальних послуг, що ускладнює роботу комунальних підприємств міста.  Про очікувані втрати міського бюджету Івано-Франківська через карантин читайте тут:

https://mfu.if.ua/ochikuvani-vtraty-miskogo-byudzhetu-cherez-karantyn/

 

Виконання міського бюджету за І квартал 2020 року

За І квартал 2020 року міський бюджет в цілому за доходами загального та спеціального фонду виконано на 101,1 відсотка (при плані – 618 884,0 тис. грн., фактично надійшло 625 403,3 тис. грн., що на 112 274,3 тис. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року).

До загального фонду бюджету, без урахування трансфертів, надійшло 454 459,5 тис. грн., що становить 102,1 відсотка до плану на звітний період і в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 65 958,1 тис. грн.

До спеціального фонду, без урахування трансфертів, надійшло 28 591,9 тис. грн. В порівнянні з минулим роком надходження зменшились на 1 825,7 тис. грн.

Субвенцій з державного та інших бюджетів надійшло 142 351,9 тис. грн., при плані з урахуванням змін 147 730,3 тис. грн., що складає 99,4 відсотків по загальному фонду та 43,8 відсотків по спеціальному фонду. У порівнянні з минулим роком менше на 179 371,0 тис.грн. по загальному фонду та по спеціальному фонду більше на 2 964,3 тис.грн.

За окремими видами надходжень до загального фонду міського бюджету надійшло:

– податку на доходи фізичних осіб – 300 971,1 тис. грн., виконання складає 102,1 відсотка, у порівнянні з минулим  роком надходження зросли на 47 232,7 тис. грн.;

– податку на майно – фактично надійшло 30 935,9 тис. грн., що становить 96,5 відсотків планового показника, до 2019 року ріст складає 1 580,2 тис. грн.;

– акцизного податку  – 32 059,2 тис.грн., виконання плану забезпечено на 112,5 відсотка, у порівнянні з минулим роком надходження збільшилися на 1 580,2 тис.грн.;

– єдиного податку – 77 709,1 тис. грн., виконання складає 100,5 відсотка, у порівнянні з 2019 роком надходження зросли на 5 966,9 тис.грн.

Читайте також: Очікувані втрати міського бюджету через карантин

Очікувані втрати міського бюджету через карантин

Застуник міського голови – начальниця фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міськради Вікторія Сусаніна каже, що законопроєкти щодо змін до ЗУ “Про Державний бюджет”, до Бюджетного кодексу та змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019), які запропоновані до розгляду у Верховній Раді України, суттєво вплине на виконання бюджету міста в цілому.

Попередні проєкти, каже посадовиця, були ще гірш катастрофічні, бо крім раніше скасованої плати за землю та податку на нерухомість, хотіли, наприклад, відмінити зарахування акцизного податку з пального до міського бюджету та зменшити відсоток відрахувань податку з доходів з фізичних осіб.

Втрати, які місто понесе у 2020 році лише через відтермінування податків на землю та на нерухомість під час карантину, сягатимуть десь 25 мільйонів гривень.

Проте не варто забувати, що частина підприємств на карантині, частина працівників пішла у відпуску за свій рахунок. Точно зараз це не можна прорахувати, але у квітні, коли прийде час виплати авансу буде видно по поступленнях ПДФО, як карантин вплинув на бізнес та місто.

«На частині великих підприємств, малих, тих, які платять ЄСВ та ПДФО, більшість працівників на карантині», – каже Сусаніна.

Очікуються втрати близько 40 млн. грн. Не працюють також готелі, відповідно не надходить до міста і туристичний збір. Також ЦНАП працює дистанційно – відповідно не здійснюються повноцінно прийом і надання адміністративних послуг. Втрати для міста будуть становити близько 3,5 млн.грн. Також місто надало пільги підприємцям по сплаті оренди комунального майна, зовнішній рекламі , по літніх майданчиках, атракціонах в парку тощо. Сума втрат – 3,0 млн.грн.

Крім того, згідно Податкового Кодексу платники єдиного податку мають право на податкові канікули. Тому тут теж є ризик недоотримання поступлень до бюджету в сумі 14,0 млн.грн.

За словами чиновниці, відповідно до законопроекту, який запропонований ВРУ, податок на землю і на нерухомість за березень вже не скасовують, а відтерміновують на четвертий квартал.

«Його сплата буде десь з листопада по січень. За квітень, при відповідному декларуванні , можна буде без штрафів оплатити до 31 червня», – каже Вікторія Сусаніна.

Тобто, якщо проаналізувати поступлення в розрізі платежів, то бачимо що карантин зачіпає буквально кожне поступлення. Це при тому, що всі заходи по епідеміі місто оплачує поки що саме. Так, станом на 30.03.2020 року вже виділено коштів в сумі 7,8 млн.грн на придбання медикаментів, експрес-тестів, засоби індивідуального захисту та на 10 ШВЛ виділено 8,0 млн.грн.

Крім того медична реформа вступає в дію з 1 квітня. Відповідно місто додатково також виділило на потребу в зарплаті 23,3 млн.грн. Крім того, не забуваймо про інші галузі і установи. Наприклад – освіта. Те що вчителі на карантині – не означає що ім не потрібно платити зарплату. Також наші власні повноваження – це житлово – комунальна галузь. Утримання автобусів ,які підвозять медиків до лікарень; і багато іншого.

Також даним законопроєктом місто позбавлено можливості звертатися до Державного бюджету за наданням підтримки. Це, як виняток – у 2020 році.

Також даним закопроєктом зменшують всі субвенції для місцевих бюджетів – це і для молодих вчителів, і ДФРР, і соцеконом розвиток ОТГ, і для створення екстреної медицини і видатки для утримання доріг.

Тому, як буде далі, у якому стані вийде місто та підприємці з карантину можна буде побачити, напевне, в червні. Мовляв, ввійти в нормальний ритм життя одразу буде важко.

Також, 29 березня Кабмін обговорив і ріст безробіття. Збільшився відсоток росту до 9,4 % так як і ріст інфляції до 8,7%.

Наразі тенденцій до звільнень працівників немає, але у перспективі безробіття буде рости, як і рівень інфляції. Але франківська чиновниця сподівається, що якщо карантин закінчиться 24 квітня, то масових звільнень в Івано-Франківську не буде.

«Якщо подивитись на ситуацію, яка складалась вкінці 2019 року із закриванням міського бюджету і державного, то криза очікувалась на осінь 2020 року. Але плюс пандемія коронавірусу в світі, плюс карантин – то спрогнозувати щось на кінець року зараз дуже важко. Цифри вже можна буде проаналізувати після закінчення першого півріччя», – наголошує Вікторія Сусаніна.

Більше по темі – у статті в газеті “Галицький кореспондент”: (НЕ) вбити бізнес

Держказначейство на час карантину працює у штатному режимі, але з обмеженим доступом для відвідувачів

Управління Державної казначейської служби України у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області працює в штатному режимі та продовжує здійснювати казначейське обслуговування бюджетних коштів.

З метою попередження виникнення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 серед працівників УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської області відповідно до наказу Державної казначейської служби України №83 від 13.03.2020 року, тимчасово до 03.04.2020 обмежується доступ відвідувачів до адміністративних будинків, споруд і службових приміщень апарату Управління Казначейства, крім обслуговуючого персоналу, який забезпечує безперервну діяльність казначейства, представників розпорядників коштів, інших підприємств, установ і організацій, рахунки яких відкрито в Казначействі та з якими укладено договір на розрахунково-касове обслуговування.

Водночас з метою упередження ризиків зараження коронавірусною інфекцією COVID-19, зокрема мінімізації особистих контактів між клієнтами Управління Казначейства та його працівниками у період карантину, рекомендуємо при здійсненні розрахунково-касового обслуговування використовувати систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства-Казначейство».

Контактні номери телефонів:
55-99-15 – приймальня
55-99-13 – головний спеціаліст юрисконсульт
Адреса для листування: 76018, вул. Грушевського 32, м. Івано-Франківськ

Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу та низки інших законів щодо підтримки платників податків

17 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу та низки інших законів щодо підтримки платників податків та захисту бізнесу від негативних наслідків поширення коронавірусу.

Пресслужба Міністерства фінансів інформує, що документ, зокрема передбачає:

 • відтермінування на 3 місяці введення РРО;
 • звільнення від сплати ЄСВ за березень-квітень 2020 року всіх фізичних осіб-підприємців та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю;
 • введення на період з 18 березня по 31 травня 2020 року мораторію на проведення перевірок;
 • обмеження застосування більшості штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, яке було вчинено в березні-травні 2020 року (відповідальність за порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати зберігається);
 • за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю не нараховується та не сплачується;
 • термін подання річної декларації про майновий стан і доходи продовжено до 1 липня 2020 року.

УВАГА! Фінансове управління тимчасово ПРИПИНЯЄ ПРИЙОМ громадян, юридичних осіб та розпорядників бюджетних коштів

З метою недопущення розповсюдження COVID-19, відповідно до рішення міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та розпорядження міського голови Руслана Марцінківа, на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» повідомляємо наступне,

з 17.03.2020 року фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (Дністровська, 28) тимчасово ПРИПИНЯЄ ПРИЙОМ громадян, юридичних осіб та розпорядників бюджетних коштів.

Консультації будуть здійснюватись за допомогою телекомунікаційних засобів зв’язку.

Про відновлення роботи фінансового управління буде повідомлено додатково!

Телефон для довідок: (0342) 78-50-05.

Інформація щодо реалізації цілей державної політики у сфері фінансів та виконання показників в межах бюджетних програм

Сьогодні, 12 березня 2020 року, у приміщенні фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбулося публічне представлення інформації щодо реалізації цілей державної політики у сфері фінансів та виконання показників в межах бюджетних програм.

Представлення звітів паспортів бюджетних програм проходило за наступними програмами: «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах»; «Інша діяльність у сфері державного управління»; «Обслуговування місцевого боргу»; «Виконання гарантійних зобов’язань за позичальників, що отримали кредити під місцеві гарантії»

З інформацією про виконання паспортів бюджетних програм виступила заступник начальника управління – начальник відділу бюджетної політики Людмила Синоверська. Присутнім було представлено інформацію про виконання бюджетних програм та показники, які досягнуто в результаті їх виконання.

Детальніше із представленим звітом можна ознайомитись за посиланням:

info

 

Скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, – роз’яснення від Міністерства

20.09.2019 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що набули чинності 01.01.2020, зокрема виключено статтю 40 «Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту».

Стаття 40 регулювала всі питання пов’язані із залученням замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, розділ ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», не в повному обсязі дає можливість залучати замовників будівництва до пайової участі та здійснення розрахунку.

Так частина 2 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону не передбачає укладання відповідних договорів з замовниками будівництва. Також при здійсненні розрахунку пайової участі щодо об’єкта будівництва «Багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення» є ймовірність того, що замовник будівництва не зможе окремо визначити загальну кошторисну вартість будівництва нежитлових приміщень в багатоквартирному житловому будинку, що унеможливить фінансовому управлінню  здійснити розрахунок розміру пайової участі.

У зв’язку з цим фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, як відповідальний орган, що здійснює розрахунок пайової участі щодо об’єкта будівництва, звернулося за роз’ясненнями до Міністерства розвитку громад та територій України:

– щодо можливості визначення розрахунку пайової участі в укладеному договорі між замовником будівництва та відповідним органом місцевого самоврядування;

– щодо методики розрахунку розміру пайової участі по об’єкту будівництва багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями громадського призначення, в разі відсутності/неможливості визначити загальну кошторисну вартість нежитлових приміщень в таких будинках.

Згідно із роз’ясненням Управління ціноутворення, економіки та договірних відносин у будівництві Міністерства розвитку громад та територій України, на 2020 рік встановлено перехідний період, пайова участь буде сплачуватись виключно грошовими коштами за такими ставками (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом):

– для нежитлових будівель та споруд — 4% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;

– для житлових будинків — 2% вартості будівництва об’єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури і містобудування;

– для всіх промислових об’єктів — 0!

З 1 січня 2021 року зовсім скасовується пайова участь у розвитку інфраструктури

Публікуємо роз’яснення у повному обсязі:

лист-вiдп

Продовжується становлення Офісу фінконтролю

Кабінет Міністрів продовжує реорганізацію Державної аудиторської служби.

Своєю постановою від 3 березня 2020 року Уряд здійснив низку змін, інформує пресслужба Мінфіну. 

Прийнята Урядом постанова зокрема:

 • ліквідує юридичні особи міжрегіональних територіальних органів (5 органів) Держаудитслужби у зв’язку з її реорганізацією та утворенням Офісу фінансового контролю;
 • оптимізує чисельність працівників Офісу фінконтролю з урахуванням необхідності виконання відповідних функцій та повноважень;
 • удосконалює порядок планування заходів державного фінансового контролю, зокрема, в частині переходу від квартального до піврічного планування, уточнює підстави планування, а також включення до планів контрольних заходів за високоризиковими операціями щодо використання державних ресурсів.

Реформування Держаудитслужби та створення нового органу державного фінансового контролю дозволить в цілому підвищити ефективність контролю за використанням державних ресурсів, забезпечить оперативність та мобільність роботи відповідних територіальних органів, а також мінімізувати корупційні ризики в їхній діяльності.

Транспортний податок-2020: про що необхідно знати власникам авто

У 2020 році оподатковуються транспортним податком легкові автомобілі з 2015 року випуску, середньоринкова вартість яких становить понад 1 771 125 грн.

Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 році, розміщено на офіційному вебсайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за посиланням.

Зазначений перелік містить такі дані: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Завантажити перелік авто можна за посиланням:https://cutt.ly/RtqA4rP