Зміни до держбюджету-2022: громади проти — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Зміни до держбюджету-2022: громади проти

Учора, 19 жовтня, міський голова Руслан Марцінків взяв участь у нараді Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. Там обговорили законопроєкт №6062 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”.

Законопроєкт напряму впливає на проєкт Державного бюджету України на 2022 рік і сьогодні, 20 жовтня, його розглядатимуть у Верховній Раді. Громади категорично проти, повідомляє міський голова на сторінці у фейсбуку.

Так, пропонується ліквідувати бюджет розвитку місцевих громад, та вилучити залишки освітньої субвенції. За новими змінами планують надати Мінфіну та місцевим державним адміністраціям повноваження зупиняти рішення місцевих рад про бюджет. Таким чином держава ще більше позбавить місцеве самоврядування самостійності, гарантованої Конституцією, зазначає мер.

У законопроєкті №6062 також пропонують ввести зміни до Бюджетного кодексу, які стосуються середньострокових позик і можуть “коштувати” місцевим бюджетам 9 мільярдів гривень.

“Загалом Асоціація міст України напрацювала 15 ґрунтовних пропозицій та зауважень до цього законопроєкту та взяла участь у засіданні Бюджетного комітету. Але він натомість рекомендує Парламенту ухвалити Законопроект про зміни до Бюджету у першому читанні. Громади – проти. І мовчати вони не будуть, – йдеться у дописі.