Законопроєкт 3614: Верховна Рада підтримала зміни до Бюджетного кодексу — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Законопроєкт 3614: Верховна Рада підтримала зміни до Бюджетного кодексу

17 вересня Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020 у другому читанні та в цілому як закон.

Законопроєкт №3614, розроблений Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів (З.Андрійовичем, В.Безгіним та ін.), передбачає завершення бюджетної децентралізації, закріплення за бюджетами громад 60% ПДФО та переведення на прямі міжбюджетні відносини новостворених громад вже з 1 січня 2021 року.

Законопроєкт №3614 передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу України, якими закладається основа бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область», а саме:

-розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад;

-встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ;

-формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності.

Що зміниться:
– субвенції та дотації напряму доходитимуть до громад,
60 % ПДФО буде закріплено за громадами,
100 % по місцевих податках і зборах будуть надходити до бюджетів громад,
плата за надання адміністративних послуг надходитиме до місцевих бюджетів,
додатково місцеві бюджети наповнюватимуться з рентних платежів, податку на акциз, доходів від оренди комунального майна.
З 1 січня 2021 року бюджети ділитимуться на обласні та бюджети 1470 ОТГ. Районні бюджети виключені з системи горизонтального вирівнювання.