З 1 серпня 2019 року платники податків зможуть подати заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених сум через Електронний кабінет — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

З 1 серпня 2019 року платники податків зможуть подати заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених сум через Електронний кабінет

З 1 серпня 2019 року платники податків зможуть подати заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених сум в електронному вигляді через Електронний кабінет.

З 26.04.2019 набрав чинності наказ Мінфіну від 11.02.2019 р. №60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» (далі – Порядок).

Норма Порядку полягає у запровадженні єдиної автоматизованої системи створення, підписання, погодження електронних документів, їх передавання, одержання, оброблення з використанням електронного цифрового підпису та інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем.

Порядок застосовується щодо повернення платежів, що належать:

  • державному бюджету, з першого числа четвертого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.08.2019 р.;
  • місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.11.2019 р.

Заяву надсилати через меню «Листування з ДФС» приватної частини Електронного кабінету.

Робота у приватній частині Електронного кабінету виконується з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), отриманого у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.