Вікторія Сусаніна розповіла громаді про роботу у програмі "Звіти. Наживо" — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Вікторія Сусаніна розповіла громаді про роботу у програмі “Звіти. Наживо”

28 лютого у прямому ефірі телеканалу «UA:Карпати» відбувся перший випуск нового сезону проекту #Звіти_наживо.

До участі в програмі у ролі спікера була запрошена заступник міського голови Івано-Франківська — начальник фінансового управління міськвиконкому Вікторія Сусаніна.

 

Ведуча та гостя студії обговорили питання, що стосуються сфери фінансів міста, зокрема вплив децентралізації на структуру та динаміку доходів і видатків місцевого бюджету, економічні виклики, можливості розвитку міста, закладені у бюджет, виділення коштів на охорону пам’яток архітектури тощо.

Вікторія Сусаніна зазначила, що починаючи з 2016 року підходи до формування бюджету міста залишаються на стабільному рівні. Кожного року дотримується ріст бюджету на рівні 21-27%. Зокрема, ріст бюджету 2019 року до 2018 року становить 27%.

“Відповідно до децентралізаційного процесу, який розпочався у 2015-16 рр., нам передавали як додаткові повноваження, так і додаткові навантаження на бюджет. Найбільш відчутними ці навантаження стали у 2016 році, коли місту передали профтехучилища. Починаючи з 2017 року нам передали видатки з утримання освіти, крім заробітної плати, передано видатки на утримання закладів охорони здоров’я, повністю передано пільгові перевезення. У 2018 році 200 мільйонів своїх грошей ми додавали на утримання закладів освіти та охорони здоров’я. З них 150 мільйонів — виключно на заробітну плату. Така сама тенденція буде спостерігатися і в цьому році. У 2019 році додатковими для нас будуть і навантаження по територіальній обороні. За попередніми розрахунками вони становитимуть від 6,5 до 12,5 мільйонів гривень”, — сказала заступник міського голови Івано-Франківська — начальник фінансового управління міськвиконкому Вікторія Сусаніна.

Посадовиця нагадала і про амбітні плани міста на 2019 рік. Зокрема, будівництво Галицького мосту, будівництво дитячих садків, шкіл. Проведення капітальних ремонтів у закладах освіти, охорони здоров’я. Ремонти доріг та міжбудинкових проїздів. Закупівля нових автобусів.

“Для цього у нас повинна наповнюватися дохідна частина. Станом на сьогоднішній день є ріст ПДФО порівняно з минулим роком, зокрема завдяки підвищенню мінімальної зарплати і зростанню кількості зареєстрованих малих підприємців. Відповідно, такий темп ми будемо утримувати, щоб наповнити бюджет і забезпечити ці всі видатки, — говорить Вікторія Сусаніна. — Серед пріоритетів в цьому році маємо те, щоб працівники бюджетної сфери і комунальних підприємств вийшли із зарплатами. Також будівництво дитсадків, щоб зменшити черги. Забезпечення належних умов і медикаментів для пацієнтів міських закладів охорони здоров’я. Закупівля обладнання для першокласників за програмою “Нова українська школа”, яка запланована на чотири роки. Наприклад, у 2018 році з міського бюджету на це було виділено 25 мільйонів. Крім того, оновлення комунальної та медичної техніки. Всі ці дії спрямовані на забезпечення комфортності наших містян”.

Переглянути запис програми можна за посиланням: https://bit.ly/2UmfdfC