В Україні з'явиться нове свято: День фінансового працівника — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

В Україні з’явиться нове свято: День фінансового працівника

Професійне свято працівників фінансової сфери будуть відзначати в Україні щорічно 24 липня.

Відповідний проєкт указу президента погодив уряд на засіданні 15 вересня, інформує Суспільне.

Ініціатором запровадження в Україні нового свята стало Міністерство фінансів. Проєкт указу розроблено “з метою вшанування самовідданої праці, значного внеску у розвиток фінансової системи працівників фінансової сфери та підвищення престижності праці фінансиста”.

У Мінфіні пояснили, що обрали дату 24 липня тому що у цей день Православна Церква України відзначає пам’ять Святої рівноапостольної Ольги.

“Серед українських православних святих княгиня особливо шанована, як перша жінка — володарка держави, яка першою упорядкувала збирання данини (обов’язковий податок натурою a6o грішми на користь правителя, держави, церкви (десятина) a6o іншого суспільного об’єднання)”, — йдеться у пояснювальній записці до документа.

У Мінфіні зазначили, що на сьогодні у бюджетній сфері працюють близько 16 000 фінансових працівників: У контексті децентралізації маємо близько 1,5 тисячі місцевих бюджетів, які всі мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, проти 12 тисяч місцевих бюджетів у 2015 році, з яких прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом мали лише близько 700 бюджетів”.

Для того, щоб проєкт указу набув чинності, його має підписати президент.