Стало відомо, якою буде частка зарахувань частини акцизного податку з пального до бюджету Івано-Франківська — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Стало відомо, якою буде частка зарахувань частини акцизного податку з пального до бюджету Івано-Франківська

27 березня, після кількох місяців опрацювань, на засіданні Уряду таки було прийнято постанову «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2019 році».

Постановою затверджено Порядок зарахування частини акцизного податку до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2019 році, яким, зокрема, передбачається щоденний, у день надходження акцизного податку, розподіл його частини (13,44 відсотка) між бюджетами місцевого самоврядування.

Постанова набуває чинності з дня її опублікування.

Попередня редакція постанови передбачала такий розподіл наступного робочого (банківського) дня, що настає за днем надходження акцизного податку. Тож нововведення дозволить вчасно та без затримки отримувати до бюджетів органів місцевого самоврядування кошти частини акцизного податку та відповідно ефективно їх використовувати.

Так, частка для відрахувань до бюджету міста Івано-Франківська у першому півріччі 2019 року становить
0, 004489709, що більше на 17, 6 відсотків до частки другого півріччя 2018 року.

Зарахування частини акцизного податку, що надійшов з 1 січня 2019 року, буде здійснено Державною казначейською службою у двотижневий строк з дня набрання чинності постанови.

Додамо, що Асоціація міст України протягом кількох місяців відстоювала необхідність прийняття цього важливого для громад рішення та опрацьовувала питання акцизного податку з Міністерством фінансів. АМУ сподівається, що вже найближчим часом відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.