Про недостатнє фінансування державою делегованих повноважень і борги міста. ВІДЕО — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Про недостатнє фінансування державою делегованих повноважень і борги міста. ВІДЕО

Борги міста – як наслідок недофінансування державою делегованих повноважень – стали однією з ключових тем сьогодні, 24 січня, на засіданні позачергової сесії Івано-Франківської міської ради.

Ця ситуація, за словами міського голови Руслана Марцінківа, склалася через систематичне недофінансування державою делегованих повноважень (зарплата медикам, освітянам, утримання ПТУ, пільгові перевезення тощо).

«В кінці минулого року нам бракувало 135 мільйонів освітньої субвенції на виплату зарплати педагогічним працівникам. Таку ж ситуацію ми мали і у медичній сфері. Наші звернення до вищих ланок державної влади не дали жодного результату. В кінці 2019 з державного бюджету місто не отримало дотаціїї вирівнювання, яка була розподілена на більш потребуючі райони області, тому мусило вирішувати ситуацію власними силами. За дорученням міського голови було здійснено перерозподіл всіх витрат, щоб виплатити заробітні плати. Це мало негативний ефект. Адже інші виплати припинилися, в тому числі і підрядникам. Тому тепер місто боргує перед ними. Але, як сказав міський голова, до середини лютого ми плануємо погасити ці борги», – зазначила заступниця міського голови – начальниця фінансового управління Вікторія Сусаніна.

ПРО НЕДОФІНАНСУВАННЯ МЕДИЦИНИ ТА ОСВІТИ

ДЕРЖАВА НЕ ДАЄ ГРОШЕЙ#політика_ІФЗ року в рік держава не достатньо фінансує свої делеговані повноваження. І цей рік – не виняток. Про недофінансування медичної та освітньої сфери у коментарі моєї заступниці Вікторія Сусаніна.

Опубліковано Русланом Марцінковим Пʼятниця, 24 січня 2020 р.

Очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків наголосив і на викликах, які стоять перед містом у цьому році. Наприклад , у 2020 потреба на освіту – понад 1 млрд. грн. З них лише 350 млн. закладено у державному бюджеті, решту – понад 650 млн. грн. – лягає на плечі громади Івано-Франківська.

«Згідно з Конституцією України місцеве самоврядування має основні і делеговані повноваження. Делеговані – це коли міста виконують замовлення держави на певні послуги, такі як: освіта, медицина, культура тощо. А основні повноваження місцевого самоврядування – це, власне, благоустрій, капітальне будівництво і таке інше. Якби ми не мусили витрачали кошти міста на виконання делегованих повноважень, то могли б використати ці кошти на ремонти дворів, доріг та закладів освіти», – додає Руслан Марцінків.

В боргах

Рік новий, а борги старі. 💸Держава систематично недофінансовує місто. Івано-Франківськ винен 60 млн грн єдиного соціального внеску та ще майже 30 млн підрядникам.👇

Опубліковано Канал 402 Пʼятниця, 24 січня 2020 р.