Набули чинності закони про добровільне декларування доходів — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Набули чинності закони про добровільне декларування доходів

З цього приводу у першої заступниці міського голови Івано-Франківська Вікторії Сусаніної відбулась нарада з начальницею головного Управління Державної податкової служби України в Івано-Франківській області Іриною Столярик, заступником міського голови Русланом Гайдою, який має у своєму підпорядкуванні Управління з питань економічного розвитку та начальницею фінансового управління Івано-Франківської міської ради Галиною Яцків.

Чинними стали:

Закон № 1539-IX: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1539-20#Text

Закон № 1542-IX: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1542-20#Text

Під час зустрічі обговорили особливості імплементації відповідних норм на державному рівні та на місцях.

За словами Ірини Столярик, ними передбачена можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування. Йде мова про:

  • валютні цінності (крім коштів у готівковій формі);
  • цінні папери;
  • рухоме та нерухоме майно, зокрема об’єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

«Громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію. Одноразове добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Саме протягом цього періоду громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України», – пояснює начальниця ГУ ДПС в області.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для  активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

«Податкові нововведення спрямовані на стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. Сплата податків, відповідно, сприяє наповненню бюджету та покращує фінансові спроможності», – зазначила перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.