Голови громад Прикарпаття закликали парламент врахувати зауваження і пропозиції АМУ під час доопрацювання законопроєкту №6062 — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

Голови громад Прикарпаття закликали парламент врахувати зауваження і пропозиції АМУ під час доопрацювання законопроєкту №6062

Голови територіальних громад Прикарпаття звернулися до народних депутатів України, що представляють округи, до яких належать громади, з метою недопущення схвалення урядового проєкту Закону України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” № 6062 у чинній редакції, який вважають наступом на місцеве самоврядування і нівелюванням здобутків децентралізації, а також закликали парламентарів під час його доопрацювання урахувати зауваження і пропозиції АМУ.

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулася онлайн-нарада лідерів територіальних громад Прикарпаття з огляду на те, що Верховна Рада планувала розглянути у першому читанні урядовий законопроєкт №6062, який дозволяє Міністерству фінансів і місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад, а також ліквідує бюджети розвитку. Про це інформують на сторінці Децентралізаційного марафону у фейсбуку.

За результатами обговорення парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий законопроєкт №6062. Нагадаємо, Асоціація міст України у своєму експертному висновку, спрямованому до профільного парламентського Комітету, надала низку зауважень та пропозиції щодо законопроєкту №6062 і відзначила, що він потребує доопрацювання.

Зокрема, на робочій нараді у парламентському комітеті з питань бюджету АМУ звернула увагу на таке:

– необхідність зарахування до бюджетів місцевого самоврядування 65% ПДФО;

– застереження щодо ліквідації бюджету розвитку місцевих бюджетів;

– неприпустимість вилучення до Держбюджету залишків освітньої субвенції;

– негативні наслідки втручання держави у самостійність місцевого самоврядування шляхом розширення контрольних функцій.

Мінфіну та місцевих державних адміністрацій, зокрема в частині зупинення рішення місцевої ради про бюджет;

– врегулювання питання заборгованості за середньостроковими позиками, що склалася у 2009–2014 роках, виключно у законодавчий спосіб; неприпустимості зарахування до Держбюджету коштів від продажу комунального майна.

В Асоціації міст України сподіваються, що законопроєкт №6062 буде доопрацьовано у бюджетному комітеті й усі зауваження АМУ врахують.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук наголосив:

“Державний бюджет на 2022 рік має враховувати проблеми, з якими стикнулося місцеве самоврядування цього року. Варто визнати, що вони є, зокрема щодо фінансування освіти і медицини. У складні часи Україна реалізує реформи, зокрема й з децентралізації влади, але це не має стати причиною перекладання повноважень, адже відповідальність спільна. Пропозиції АМУ до законопроєкту №6062 базуються винятково на чіткій позиції керівників громад, які щодня несуть відповідальність за розвиток місцевого самоврядування. Тому хочемо подякувати народним депутатам, які дослуховуються до думок лідерів громад і при голосуванні за законопроєкти враховують їх, роблячи місцеве самоврядування сильним, а реформу децентралізації успішною. Сподіваємося, що відхилений у Верховній Раді проєкт Закону України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” буде доопрацьовано в частині бюджетної децентралізації”.