До уваги мешканців Івано-Франківської ОТГ: закінчуються граничні терміни сплати майнових податків в 2020 році — Фінансове управління Івано-Франківської міської ради

До уваги мешканців Івано-Франківської ОТГ: закінчуються граничні терміни сплати майнових податків в 2020 році

Державна податкова інспекція ГУ ДПС в Івано-Франківській області звертає увагу громадян Івано-Франківської ОТГ на закінчення граничних термінів сплати майнових податків в 2020 році.

Якщо громадяни мають у власності земельні та/або присадибні ділянки, тобто вони є платниками податку на землю. Власники житлової та нежитлової нерухомості сплачують податок на  нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У 2020 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховувався фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості за 2019 рік. Обов’язок щодо сплати податку виникає у фізичних осіб протягом 60 календарних днів з моменту вручення відповідного повідомлення.

Платники, які є власниками  об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, та які не отримали відповідних повідомлень на сплату податків за своїми податковими адресами, можуть уточнити суму нарахованих платежів безпосередньо в податковому органі за місцем своєї реєстрації або на офіційному сайті ДПС України.

Для фізичних осіб – платників податків в Електронному кабінеті ДПС України є онлайн доступ до  сум сформованих податкових повідомлень-рішень щодо  нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Крім того, в режимі «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету платники податків – фізичні особи мають можливість перегляду даних щодо об’єктів рухомого та нерухомого майна, які є об’єктами оподаткування (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі, легкові автомобілі тощо), відомості про які отримані з реєстрів інших державних органів та стосовно яких сформовані податкові повідомлення-рішення.

Також за необхідністю в Електронному кабінеті за допомогою сервісу «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі та перевірити розрахунки сум податкових зобов’язань за такими  податками.

Не зважаючи на те, що платникам надсилаються повідомлення про сплату майнових податків  багато хто „забуває” розрахуватися з бюджетом.

Наголошуємо  громадянам про  необхідність сплати цих коштів. Оскільки при наявності заборгованості перед бюджетом такий податковий борг підлягає стягненню за рішенням суду виконавчою службою.

Платники податків, які змінили свої податкові адреси та не повідомили належним чином податкові органи, можуть не володіти інформацією про суми нарахувань та боргу, оскільки  відповідні повідомлення  їм надіслано за адресами, внесеними до даних ДРФО. Крім того, на сьогодні про  борг  в незначних сумах  платників  офіційно не повідомляється, оскільки податкова вимога надсилається, якщо сума боргу перевищує 1020 гривень, тому громадяни можуть і не знати про його наявність.

З більш детальною інформацією стосовно суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, можна ознайомитись у рубриці «Переліки» офіційного веб-порталу ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/pereliki-/296361.html.